تعمیر الپتیکال و اسکی فضایی
​​​​​​​

تعمیثر الپتیکال، تعمیر الپتیکالدر تهران، تعمیر الپتیکالدر شرق تهران

​​​​​​​گروه اسپورت فیکس به عنوان گروه تخصصی و مجاز تعمیر الپتیکال و اسکی فضایی یکی از تخصصی‌ترین مراکز سرویس و تعمیر الپتیکال و اسکی فضایی میباشد که سالهاست به‌صورت کاملاً تخصصی و علمی در این زمینه فعالیت دارد.
گروه اسپورت فیکس با داشتن متخصص‌ترین تعمیرکاران در سطح شهر تهران و کرج توانسته‌ تجربه چندین ساله خود را در تعمیر الپتیکال و اسکی فضایی با علم روز دنیا گره بزند و یکی از مراکز تعمیر به‌روز در این زمینه باشد.
گروه اسپورت فیکس ارائه دهنده خدمات به تمام برندهای داخلی و خارجی الپتیکال و اسکی فضایی می باشد.
نصب و تعمیر الپتیکال و اسکی فضایی در کمترین زمان ممکن توسط تعمیرکاران متخصص اسپورت فیکس در محل شما انجام می شود. از این رو هیچ نیازی به مراجعه حضوری شما و یا انتقال و جابه جایی دستگاه معیوب وجود ندارد. استفاده کنندگان از الپتیکال و اسکی فضایی در منازل، باشگاه ها و سازمانها می توانند به سادگی از خدمات گروه اسپورت فیکس در تعمیر الپتیکال و اسکی فضایی استفاده کنند.
تعمیرات الپتیکال و اسکی فضایی به دانش فنی احتیاج دارد و برای کسانی که تخصصی در این رابطه ندارند پیشنهاد نمی شود. می توان با مقداری تحقیق و مطالعه نیازهای عمومی و پیش پا افتاده را برطرف کرد. اینکه چگونه از وسیله خود نگهداری کنیم را همه به صورت غریزی می دانند. منظور از نگهداری این است که چه کارهایی انجام دهیم یا ندهیم تا نیازی به تعمیرات الپتیکال و اسکی فضایی خود پیدا نکنیم. در ادامه به چند مورد ازاین اقدامات پیش پا افتاده ساده اشاره می کنیم.
​​​​​​​

الپتیکال(اسکی فضایی) چیست؟

ما در جامعه ای زندگی می کنیم که هر روز به طور فزاینده ای از سلامت آگاه می شویم. افراد مایلند که درست غذا بخورند ، به طور منظم ورزش کنند و اطمینان حاصل کنند که همه کارها را برای حفظ شکل مناسب خود انجام می دهند.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​در حالی که میلیون ها نفر به ورزشگاه می روند ، کسانی هستند که ترجیح می دهند در خانه ورزش کنند. آنها از اینکه می توانند هر زمان که دوست دارند و در خلوت محل سکونت خودشان کار می کنند ، لذت می برند. تا زمانی که آنها توانایی تهیه تجهیزات مورد نظر خود را داشته باشند ، می توانند یک تمرین پرهیجان درست در حریم خصوصی خانه خود داشته باشند.

الپتیکال یا همان اسکی فضایی نوعی دستگاه ورزشی است که این اجازه را به کاربر می دهد تمرین هوازی شبیه سازی برخی از حرکات راه رفتن و دوچرخه سواری انجام دهد اسکی فضایی نه تنها یک تمرین قلبی عالی را ارائه می دهد ، بلکه در واقع تعداد زیادی از گروه های عضلانی کار را به کار می‌اندازد. علاوه بر این ، انواع مختلفی از رژیم های تمرینی وجود دارد که میتوانند مکمل هم باشند و با استفاده از  آن ها یک وسیله مناسب برای بدنسازی خانگی دارید.

با این حال ، می تواند زمان هایی وجود داشته باشد که این دستگاه خراب شود. ممکن است مانند گذشته کار نکند ، یا ممکن است  صداهایی کاملاً آزار دهنده ایجاد کند. اگر در مورد تجهیزات خانه خود مشکلی دارید ، آنچه باید بدانید این است که چگونه الپتیکال خود را تعمیر کنید تا دوباره کار کند.
 در ابتدا باید بگوییم که این دستگاه ها شامل مجموعه ای از پدال ها و فرمان های نصب شده بر روی واحد پایه می باشد. همانطور که پدال حرکت می کند، یک تسمه متحرک درون واحد پایه نصب می شود و چرخشی را ایجاد می کند که در هنگام تمرین مقاومت ایجاد می کند. یک واحد کنسول به شکل مستقیم نصب شده است، و چرخش چرخ های چرخان را دنبال می کند. این به دستگاه اجازه می دهد تا  کاربر محاسبه فاصله شبیه سازی شده را در تمرین محاسبه کند.​​​​​​​
​​​​​​​

آموزش تعمیر الپتیکال


​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ابتدا قسمتهای مشترک الپتیکال را بشناسید​​​​​​​:
قبل از توضیح نحوه تعمیر ماشین های الپتیکال ، برای شما مهم است که بدانید قسمت های مختلف دستگاه چیست. اگر بدانید در مورد چه چیزی صحبت می شود ، این توضیحات بسیار ساده تر خواهد شد و سپس توضیحی آموزشی برای تعمیر الپتیکال در منزل یا باشگاه برای شما داده شده است .

1- فلایویل :

فلایویل عموماً در جلوی الپتیکال قرار دارد و دستگاهی است که در واقع باعث می شود اسکس فضایی تمرین مورد نظر شما را انجام دهد. وقتی به پدال فشار وارد می کنید، این بخشی از دستگاه است که نه تنها مقاومت ایجاد می کند ، بلکه پیام هایی را نیز به کنسولی که برد کامپیوتر در آن قرار دارد ارسال می کند. در آنجا ، تمرین شما در حال تعیین است ، بنابراین می توانید تعداد کالری سوزانده شده ، سرعت و موارد مشابه را مشاهده کنید.

باید توجه داشته باشید که هرچه فلایویل بهتری داشته باشید ، تمرین شما نرم و روان خواهد بود ، تمرین شما نیز بهتر خواهد بود. این قسمت از دستگاه است که در واقع طول عمر دستگاه را تعیین می کند زیرا به محض خراب شدن دستگاه یا باید آن را تعویض کنید یا مقدار زیادی هزینه برای رفع آن صرف کنید.

فقط برای درک بهتر اصطلاحات ، اگر چرخ دنده در جلوی دستگاه قرار دارد، از آن به عنوان درایو جلو یاد می شود. اگر در قسمت عقب قرار داشته باشد از آن به عنوان مربی درایو عقب یاد می شود. برخی از مدلهای اخیر وجود دارد که چرخ دنده در مرکز دستگاه قرار دارد و از آنها به عنوان مربی مرکز رانندگی یاد می شود.

2- کنسول :

​​​​​​​ کنسول نه تنها منطقه ای است که صفحه نمایش را برای شما فراهم می کند بلکه محلی است که می توانید پارامترهای تمرین را تعیین کنید. در این نمایشگر می توانید مواردی مانند ضربان قلب ، زمان ، کالری سوزانده شده و سطح تمرین را کنترل کنید. برخی از الپتیکال ها پیچیده تر ، هنگام کار ، نمایش های ویدئویی از زمین را ارائه می دهند.

در کنسول نیز می توانید نحوه تمرین را تعیین کنید. این شامل تعیین سطح ، مدت زمانی که می خواهید تمرین کنید و آیا تپه ها ، پله ها یا انواع دیگر چالش ها وجود دارد. برخی از کنسول ها حتی تمرینات خاص چربی سوزی ، ایروبیک یا تپه ها را به شما ارائه می دهند - چیزی که تردمیل شما نمی تواند ارائه دهد!

3- میله های دسته :

دسته ها انواع مختلفی هستند که می توانید در طول تمرین از آنها بگیرید. در بسیاری از الپتیکال‌ها، در واقع دو شکل مختلف فرمان وجود دارد. نوع اول این گونه است که شما از آن ها گرفته و به همان روشی که انگار در حال اسکی روی زمین هستید به عقب و جلو حرکت می کنید. روی هر یک از این دسته های دستی یک سنسور قرار دارد که ضربان قلب شما را هنگام تمرین کنترل می کند.

اگرچه این مورد در مورد هر نوع الپتیکال صادق نیست ، اما بعضی از آنها در مرکز نزدیک به کنسول دارای دو دسته هست​​​​​​​ند که می توانید آنها را در حین تمرین نگه دارید. آنها به عقب و جلو حرکت نمی کنند ، به شما این امکان را می دهد که فقط پاها را کار کنید یا قبل از اینکه به یک تمرین دقیق تر بپردازید ، تنفس کنید.
​​​​​​​پدال پا - رکاب پا جایی است که می توانید پای خود را در طول تمرین قرار دهید. این مکانهایی است که شما با حرکت دورانی آنها را تحت فشار قرار می دهید تا خود را به سمت جلو حرکت دهید ، یا اگر تمایل به آن نوع تمرین دارید به عقب حرکت کنید.
​​​​​​​

4- پدال پا:

رکاب پا جایی است که می‌توانید پای خود را در طول تمرین قرار دهید. شما با حرکت دورانی آنها را تحت فشار قرار می دهید تا خود را به سمت جلو حرکت دهید ، یا  به عقب حرکت کنید.
5- کف دستگاه و غلتک ها :
کف و غلتک ها شامل پایه پایین الپتیکال و همچنین مکانیزم اجازه حرکت پدال ها به صورت دورانی هستند. مقدار فضای مجاز غلتک ها تعیین می کند که چه حرکتی برای پدال های پا وجود دارد. هرچه عرض غلتک ها بیشتر باشد ، قدم بلندتری که می توانید در طول تمرین داشته باشید. برای کسانی که به دنبال یک سبک غلتکی الپتیکال و شدید تر هستند ، با سرعت کمتر و گام کمتر ، این نوع تمرین را فراهم می کند. راحت ترین گزینه ها دارای یک گام غلتکی است که چیزی بین 18 تا 24 اینچ است.

مشکلات الپتیکال


​​​​​​​در ذیل به مشکلات رایج الپتیکال می‌پردازیم:

​​​​​​​مشکل 1: نمایشگر کنسول کم نور است یا اصلاً روشن نیست:

​​​​​​​اگر کنسول شما به درستی نمایش داده نمی شود ، ممکن است مشکلات در برق یا شل شدن اتصالات داشته باشید. آنچه برای اینکه بتوانید آن را بررسی کنید ، لازم است یک پیچ گوشتی و یک انبردست است.

اگر می خواهید بدانید که چگونه مشکلات کنسول الپتیکال را برطرف کنید ، این کار با برداشتن پیچ و مهره ها یا پیچ هایی که کنسول را در برابر قاب الپتیکال نگه می دارد شروع می شود. بعد از برداشته شدن این موارد ، کنسول را به آرامی بلند کنید و بررسی کنید که کابل ها در داخل کنسول محکم نشده اند. همچنین ممکن است دریابید که یک راه حل ساده جایگزینی باتری های داخل کنسول است. درپوش باتری را با استفاده از پیچ گوشتی برداشته ، باتری را تعویض کنید و ببینید آیا با این کار مشکلی برطرف می شود یا خیر.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​اگر با این کار دستگاه شما برطرف نشد ، ممکن است که باید کنسول کاملاً تعویض شود. به عنوان بخشی از آموزش نحوه تعمیر کنسول ، شما به راحتی کنسول را از قاب باز کنید و سپس کابل های اتصال را جدا کنید. با اتصال مجدد کابل ها، کنسول را با کنسول تازه خریداری شده خود تعویض کنید و سپس دوباره کنسول را به قاب باز کنید. این باید به راحتی مشکل را برطرف کند.

اگر اینگونه نباشد ، به احتمال زیاد در مورد سیم کشی برق به طور کلی مشکل دارید ، که ممکن است نیاز به یک متخصص باشد تا آن را برای شما سرویس دهد.

​​​​​​​​​​​​​​مشکل 2: علت صدای الپتیکال شما چیست؟

یک نوع مسئله بسیار متداول که ممکن است با بیضوی خود داشته باشید که ممکن است هنگام استفاده صدا ایجاد شود. این امر به دلایل زیادی ممکن است ایجاد شود که شما  به آچار ، پیچ گوشتی ، مقداری روغن دستگاه و حتی شاید تسمه درایو جایگزین نیاز داشته باشید.
برای شروع ، پیچ ها یا پیچ و مهره هایی را که پدال ها را به محور نگه می دارد بردارید. پدالها را بردارید و دیسک را جدا کنید تا بتوانید مستقیم به آنها تسلط داشته باشید .
پس از برداشتن محافظ های جانبی ، به واحد پایه نگاه کنید و تسمه محرک را پیدا کنید. کمربند را از قرقره میل لنگ یا هر قرقره دیگری که در داخل الپتیکال قرار دارد بکشید و بررسی کنید که آیا ترک یا لکه ای وجود دارد که باعث لغزش شود. با اطمینان از یکنواخت به نظر رسیدن کمربند در کل دستگاه به راحتی بررسی کنید. اگر متوجه شدید که مشکلی وجود دارد ، تسمه درایو را تعویض کنید.


​​​​​​​


​​​​​​​همچنین ممکن است دریابید که این مسئله مربوط به روغن کاری است که باعث صدای جیرجیر شدن الپتیکال می شود. برای حل این مشکل ، انتهای پدال ها را از محور جدا کرده و یک لایه از روغن چربی دستگاه خود را روی هر یک از محورها پخش کنید ، سپس آنها را دوباره وصل کنید. همین عمل را در پایین هر یک از بازوهای چرخشی انجام دهید.
​​​​​​​اینها دو مشکلی هستند که می توانند منجر به ایجاد صدای جیر جیر الپتیکال شما شوند. اگر متوجه شدید که هیچکدام از اینها مشکل را برطرف نمی کند و همچنان صدای جیر جیر ادامه دارد ، برای حل مشکل از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید.​​​​​​​


​​​​​​​نکات مربوط به نگهداری الپتیکال شما
نکاتی را برای حفظ و نگهداری برای الپتیکال خود انجام دهید تا بتوانید از خراب شدن آن جلوگیری کنید و صرفه جویی اقتصادی نمایید.
اولین کاری که باید برای نگهداری دستگاه خود انجام دهید ، مرور کتابچه راهنمای دستگاه است. با این کار نکاتی در مورد نگهداری و تعمیرات در اختیار شما قرار می گیرد که باید رعایت کنید. همچنین باید به دنبال خرید شوینده هایی باشید که می توانند در تمیز کردن صحیح دستگاه به شما کمک کنند. این کار به از بین بردن چربی اضافی ، روغنهایی که می تواند از طرف شما یا سایر کاربران ایجاد شود  کمک کند.
همچنین استفاده درست و در مکان مناسب بسیار مهم است. الپتیکال برای کارکرد بهتر به یک محیط خشک و خنک نیاز دارند. تمام مناطقی که با دستگاه تماس می گیرید ، از جمله پا و دستانتان را تمیز کنید. همچنین صفحه نمایش باید تمیز شود تا آلودگی ، روغن و نمکی را که می تواند جمع شود از بین ببرد.
مطمئن شوید که الپتیکال را در مکانی قرار دهید که آسیب نبیند. مطمئن شوید که دور از نقاطی است که امکان برخورد یا کوبیدن آن وجود داشته باشد و همچنین آن را در جایی نگه دارید که حیوانات خانگی و فرزندانتان به نوعی به آن آسیب نرسند.

اطمینان حاصل کنید که مرتباً روغن کاری می کنید. اطمینان حاصل کنید که پیچ ها حداقل دو بار در سال محکم می شوند تا کنسول ها و سایر قطعات شل نشوند.

همچنین بهتر است کسی را استخدام کنید تا حداقل سالی یک بار در الپتیکال را سرویس کند. این به شما کمک می کند تا آن را به خوبی حفظ کنید.

​​​​​​​درک این نکته نیز مهم است که شما می توانید بسیاری از مشکلاتی را که به عنوان بخشی از داشتن الپتیکال به وجود می آید برطرف کنید. این دستگاه حتی در صورت تعمیر و نگهداری منظم به عنوان بخشی از استفاده روزمره خراب می شود ، اما بسیاری از مشکلات رایج به راحتی توسط شما رفع می شود. بنابراین ، لذت ببرید!​​​​​​​

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش